"İste, olsun" günü

"İste, olsun" günü

Ya da best day ever eheh.

Bugün gerçekten de öyle bir gündü. En son Ağustos ayında böyle hissetmiştim galiba. Yani bugün hemen her şey güzeldi. Birden fazla şahane diyebileceğim haber aldım. Doğum günüm arefesi diye bir takım hoşluklar oldu. Aklımdan ay şöyle olsa diye geçirdiğim bir iki şey oldu, yok artık dedim.

Yani bilmiyorum, biraz da içten yanmalı bi' durumdaydım sanırım.

Doğum günleri çok güzel. Ben kendi kendimi çok mutlu ederim o gün. Bundan keyif alıyorum. Kendimi aşırı sevdiğim için veya narsizm boyutunda değil. Sadece "hadi bakalım bugün senin günün, biraz mutlu ol" derim kendi kendime. Ama bu yıl, bugünden böyle keyfim gıcır.  

Böyle hissetmek biraz da suçlu hissettiriyor insana kendini bugünlerde... Bir tarafta akla hayale gelmeyecek, çok kötü, çok acımasız, çok vicdansız olaylar oluyor her an, her saat. Şanslı mıyım yoksa bunlar iyi günlerim mi demeden edemiyor insan. Ama bunun yanında yarın doğum günüm ve mutluyum da. Çünkü biz insanız ve ateş düştüğü yeri yakar. Dolayısıyla ülkede olan bir vahşet haberini paylaşıp, akabinde bir de mizahî bir paylaşımda bulunan birinin duyarsızlıkla suçlanmasını ve saldırıya uğramasını da anlayamıyorum. Birileri için hayat bazen bitiyor, bazıları için o an yeni başlıyor, kimilerine de aynen devam ediyor. Burada kastettiğim farkındalık değil. "Hayat devam ediyor" kısası. Üstelik farkındalık konusu da bundan çok uzak değil. İnsanların kafalarını açıp, istediklerimizi sokuşturamıyoruz içlerine. Yani bir yandan "Yeni Türkiye" deyip, olduk galiba biz diye dolaşırken, birileri hala mini etek giyeni taciz ederler diyor. Birileri genelde haklı, birileri ise her koşulda haksız.

...

Yani aslında demek istediğim şeyi, bugün facebookta tesadüfen rastladığım bir fotoğraf özetlemiş

İnsanın içi çok burkuluyor bazı şeylere. Ülkece içinde bulunduğumuz duruma gerçekten üzülüyorum. Fakat bunun yanında artık officially 25 yaşında olmam gerçeği de var. Ve bu gece esasen içimdeki bu mutluluğu paylaşacaktım burada. Sebepsiz mutluluklar güzel. İnsanın keyifli olması da çok hoş.

Bilemiyorum Altan.

Öyle.

London Grammar-Stay Awake

Tatami

Tatami

NYC as New Year Celebration

NYC as New Year Celebration