Varlığımın çiğ köfteye armağan olduğu saatlerdeyiz.

Yine.
Çiğ köftenin tadı bu saatlerde daha bir başka. Ama bu o kadar subjektif bir şey ki ispatlayamam =(
Az önce dişlerimi fırçaladım. Gelirken gözüm masadaki boynu bükük, yarım kalmış sakızlı muhallebiye takıldı. Öyle yarım kalamaz tabii. E ama dişlerimi de fırçaladım. Tekrar fırçalayamam. Takıntılı bir insanım sonra. Derken derken kaşığı ağzıma götürüvermişim. Dişlerime değdirmeden, dilimin yardımıyla tek hamlede yuttum. Mideme oturdu; pek tat alamadım. Ama damla sakızı aroması sağlam. Ayrıca az önce erotik bir şey anlatacak gibi başladım sonra mideme oturdu ile bitirdim farkettiyseniz ehuehueu.
Neyse işte. Bu kadar atraksiyona değer mi? Değmez tabii. Ama o an onu düşünmüyorsun.

Ahmet Hakan'ın yazısı hoşuma gitti bugün. Dağınık düşüncelerimi şöööyle bir toparlamış gibi olmuş. İlk ilkeyi düşünüyorum da; neden böyle olduk ya biz? Hep mi böyleydik ya da. Bilmiyorum. İnsanlarla konuşasım gelmiyor bazenleri. Hep bir "sorgular", "yargılar" bakışlar. Sanki gerçekten bakmıyor artık insanlar birbirlerine. O yüzden görmüyor olabilirler mi sizce?
Bak yine kafiyeli oldu. Cahit Sıtkı, "kelimelerle güzel şekil kurma sanatı" diye tanımlıyor şiiri. Benden şair olur muymuş Cahit Baba? Ehehe.

Şairleri, yazarları, savundukları fikirler yüzünden sınıflandıran ve "ben o adamı/kadını okumam" diyen zihniyetten tiksiniyorum mesela. Yani.. Böyle acayip itiyor ya; konuşma orada bitiyor bende. Belki bu da bir önyargı. Ne bileyim. Anlayamıyorum ama bunu. İnsanlar her zaman doğru ya da her zaman yanlış düşünmezler.1385414 tane yanlışları olsa bile bu, 1 doğrusunu göz ardı etmenize sebep olamaz. Ya siz hiç "bak bu konuda haklısın" demediniz mesela kimseye? İşte bu mantık.

Geniş düşünmek lazım. Sevmezsin, tasvip etmezsin, katılmazsın ama haklı olduğu konuda da haklı abi dersin. Aaa bak doğru demiş dersin. Bu bi tür kafa olgunluğu tabii. Sezarın hakkı sezara diye bir laf var, allahım ne olur buraya uysun, cümle içinde kullanmış olayım. Ehuehu. (Anne meraba=P)

Bir de Amerika var mesela. Allah kahretmesin orayı. O kadar uzak olmasaymış keşke.

Wilco-How To Fight Loneliness

Sevduğum yanımda uyusun

Temel Reis'in de dediği gibi: