Kindle

Ofiste bir kindle kardeşliği var. Ortak alanımızda da zilyon tane kitap var. Bugün biraz göz atayım dedim, açamadıkça delirdim. Sonra muhabbeti oldu, herkes bu arşivi görüyor; sonra bir kindle ediniyor.
Ama.. Ne bileyim. İki elinin arasında küçük çapta bir kütüphane taşımak, bu fikir, iyi hoş da; benim antika kafama uymuyor işte arkadaş. Çok kullanışlı filan, eyvallah da, ben bazı şeylere ayak uydurmak istemiyorum. Sonra da "Uyduramıyorum yea" çekip, ööyle bakıyorum mobi uzantılı dosyalara. Biraz klasik olacak ama, diyorum ya, ben de demode bir insanım neticede. Hani o kitap kokusu, sayfaları çevirerek okumak, muhtelif yerlere not almak, cümlelerin altını çizmek, ilk aldığında ön sayfaya tarih yazmak falan.. Güzel yani. Klasik ama, güzel. 
Teknoloji artık çok all in one. Her şey, daha doğrusu ihtiyacımız olabilecek her şey, her uygulama küçücük aletlere sıkıştırılıyor. Hal böyle olunca, benim gibi arşivciler, otu boku saklayan tipler de rafa kaldırılıyor haliyle. Pişman mıyım? Hayır. 
Benim en büyük devrimlerimden biri, günlüğü bir miktar arka plana atıp, blogger olmam. "Benim küçük teknoloji devrimim" diye bir anı kitabı yazayım. İçinde de tek bir anı olsun. Eheueh.
Ne var? Onca bomboş işin arasında mantıklı bi hareket bile olabilir.

Bugün ne düşündüm. Bence istemek çok önemli bir şey. Biri karşımızda lafa böyle girince, seni küçük aptal kişisel gelişimci diye geçiriyoruz içimizden ama doğru. İstediğin kadar debelen, her işinde işe yaramıyor diye doğru değil diyemezsin. Doğru değil diye, doğru olmak zorunda da değil. Ee noldu lan şimdi. Ha, zaten en başta, doğru demedim. Önemli bir şey dedim. Yadsınamaz yani. Gerekçem de bu. 
Her neyse.

Biri, birini, bir şeyi istiyorsa, gerçekten bunu görüyorsunuz. Gerçekten meyvesini veriyor. Sonra sen, kendi rızanla yetiştirdiğin mandalina yerine, armut yemek isteyebilirsin tabi. İşte o zaman da istemek yetmez falan diyerek sızlanmaman lazım. Bunu neden söyledim bilmiyorum.Çünkü aslında asıl söylemek istediğim şey bu değildi. Zaten burada ne zaman asıl mevzuya gelebildim ki. 

İşler yoğun, ondan. 
Yılbaşı da geliyor. Planınız var mı? Benim var. Görüşürüz. (Gülüşmeler..)


Güzel adam