Eğlenmek ve biraz gözümüzü gönlümüzü açmak amacıyla hafif doz Ryan Gosling alalım dedik. Crazy Stupid Love izledik. Sonuç: Ryan Gosling, muhteşem. Filmin konusu sevimliler sevimlisi. Diyaloglar, "Ah ulan ah!"lık.
Peki eğlendik mi? Hayır arkadaşlar, hayır.
Ne mi yaptık; Ryan Gosling'ten aşağı kalmayan -mütevazilik yapmayacağım- evimin camı kenarındaki iki koltuğa yayıldık, ışıkları kapattık, manyağa bağlayayazdık. İç geçirdik, hüzünlendik falanlar filanlar.
Bunun yanında bizimki bir playlist oluşturmuş, resmen yaralayıcı. İşin enteresan kısmı, birden kendimizi bu anlattığım dekorun ortasında bulduk. Biz oluşturmadık. Hadi gel de azıcık saçmalayalım demedik. Amacımız son derece basitti, eğlenecektik.
Tıpkı filmdeki gibi beklenmedik bir şeyler oldu, kurallar değişti. Ryan Gosling aşık olunca, bize de bir şeyler oldu.
Roads çalıyor şimdi. Durum iyice ağırlaştı. 
Ben de bu anı kayıtlara geçeyim dedim. Hafıza olağanüstü bir şey lan. Hayatımda bu kadar hayran olduğum şey çok az. Fotoğrafını da çeksem, üzerine sayfalarca da yazsam, hatta instagramlasam bile ne kadar şahane bir gece olduğunu ifade edemem.
Bu durumda topu sizin hayal gücünüze atıyorum. 
Cadde sakinleşmeye başladı iyice. Bizimki iyice kaydı koltukta. 
Sabaha kadar konuşabileceğin biri süper. Konuştuğunuz şeylere sadece ikiniz kafa yoruyormuşsunuz gibinize gelmesi mükemmel.
Sonra ağzın açık uyuyakalmaktan bahsetmiyorum bile.
Uyumadan önce yatakta ya da her nerdeysem, uzun gevezelikleri seviyorum. Bu satırları sevdiğinizin kolunda yatarken okuyorsanız tadını çıkarın diyeceğim ama o şekilde okuyan kimse yoktur. O pozisyonda blog mu okuyacağım allasen. Açar bir iki haber bakarım eheueh.
---
Bugün cuma ya mesela; çalışan biri için cumaların çok daha manalı olduğunu söylemeliyim. Bugün çıkmadan bi toplantı yaptık proje grubu olarak. Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, bir bok anlamadım. Anlayacağım ve son derece çetrefil düzenlemelerin altından kalkacağım düşünülüyor, hayırlısı.
Benim o son dakikalarda tek düşündüğüm; "Bugün cuma. Çok da acıktım. Müzik çaların pili var mıydı ki? Yoksa üzülücem. Ama sonra geçer. Bugün cuma. CUMA" şeklindeydi.
Hala cuma inanmazsınız.
Bugünü şenlendiren diğer bir olay ise yarınki Yastık Adam oyununa son bileti kapmış olmam. Son bir koltuk, hem de 3.sırada, hem de cumartesi gecesi. Hem de gayet umutsuz, boş boş ekrana bakarken.
Bilmem, gayet güzel bir gelişmeydi bence. 

Şimdi de o güzel kafaları ütülediğim için bunu bırakıyorum buraya.
Sonra görüşürüz.

**Üzülerek düşülen not: İnci Pastanesi'ne gidemeden kapandı ya lan. Vay arkadaş. Kapanmadan bi gidemedim. Al sana bir yeni ukte.

Tasnif dışı