Şafak 155

Allahım.
"Bir gün hayatına birisi girecek ve o gün, daha öncekilerle neden işlerin yürümediğini anlayacaksın." diye bir söz gözüme ilişti. Sonra da Elif Şafak ilişti. Sonra kendimden geçmişim.
De ki biz buna inandık. Bilinçaltımıza gazeteye sarıp yuvarladın sen bunu mesela. Hoop bir gün oldu, o kişi hala girmedi hayatımıza. Deforme olmuş ruhlarımızı kim iyileştirecek sevgili Şafak? Her gün bir yeni özlü sözle sen mi geleceksin baş ucumuza? (Ha epey inanıyorum, o ayrı.)
Zaten bu kadını hiç sevmiyorum. Neden bilmem. Patatese aşık olmama rağmen kaynamış patatesi de sevmiyorum mesela sebepsizce. Kızartınca süper, kaynatınca olmuyor. Böyle gerizekalılıklar.
Uyuyan Adam çok şahane kitap arkadaşlar. Böyle inceden inceden sıçıyor insanın ağzına. Benim öyle çok hoşuma gidiyor, sizi bilmem.
Her ne kadar Evrensel'de bu ay iletişim indirimdeyse de ben gidip yayınevi iletişim olmayan aklımdaki diğer bütün kitapları aldım. Oradaki adamın "ama onlar da %20 indirimli olur" demesinden dolayı hep. Yıllardır böyle kandırıyor beni keranacı.
Ama Eylül daha bitmedi. Bu haftasonu ben bu oyunu bozacağım.

Ben postun başlığıyla son derece eğlendim ehuehue.

Porcelain Raft- Shapeless & Gone

Alıntıların gözünü morarttığımız bir gece daha