Postcrossing

Dün gece Konfigürasyon Mühendisiyle konuşuyoruz, ki kendisi doğru düzgün muhabbet ettiğim tek blog yazarı, sağolsun bana süper bir site söyledi. Adı Postcrossing. Siteye girince neyin nesidir anlarsınız zaten de ben yine de anlatmak istiyorum zira çok güzel, çok heyecanlı. Yani ben duyunca "aa ne güzelmiş, ay çok güzel fikir, tam bana göre" falan diye diye bir hal oldum.
Burda hiç tanımadığınız insanlara kart yollayıp, kart alıyorsunuz. Evet, bildiğimiz kart. Hani yılbaşında noel babalı, sevgililer gününde kalpli aşklı sevgili, onun dışında genellikle sevimli, çok çeşitli posta kartları. Üstelik dünyanın herhangi bir yerinden, hiç tanımadığınız birinden filan.
Çok hoş bir fikir değil mi? Ben yeni öğrendim confeng sayesinde. Lafa "biliyor musun böyle böyle bir şey var, biliyorsundur da sen" diyerek girdi iyice utandım. Hakkaten ha nasıl da kaçmış benden.
Laf da şeyden geldi, mektuplaşma giderek azalıyor diyordu haberlerde, bunu söyledi. Ben de hah tam o haberi izliyordum ben de dedim, ordan. Ya da ordan mıydı ki. Neyse çok daldan dala atlandığı için emin olamamakla beraber öyle olduğunu düşünüyorum ama. Yanılıyorsam düzeltir beni kendisi. Sitenin daha detaylı anlatımını da kendisinden öğrenebilirsiniz. Zira ben ilk etapta bir "nasıl yani şimdi, şöyle yapıcaz ama nasıl" falan gibi cümlelerle baya kafa ütüledim.
Demem o ki, güzel bir site.
İlk kartımı da Ankara'ya gittiğim gibi atmayı düşünüyorum ama belli de olmaz. Çünkü siteye Ankara'daki adresimi verdim. E hoş şimdi atsam, ben gidene kadar o kart anca ulaşır sahibine. Ülke aşrı en nihayetinde. Ama ne bileyim, ilk kartımı Ankara'dan atasım var, bilmiyorum, öyle.
Biri yaklaşık 5 senedir üyeymiş. Çok zengin bir kart koleksiyonu yapmış. Hatta bazılarını sitede sayfasında yayınlamış. Nasıl şirin şeyler var. Toplamda 500 küsur göndermiş, bir o kadar da almış.
Ya ne hoş bir koleksiyon di mi.
Yok yok yapıcam bunu.
Çocuklarıma göstericem kartlarımı sonra.
Dicem anneniz gerçek bir düşesken dünyanın dört bir yanından posta kartları alırdı mütemadiyen. (Gülüşmeler)

*Ne zamandır grooveshark ile paslaşmamıştık. Fizy biraz kafasını dinlesin. Grooveshark'ta muazzam bir liste hazırlayarak fizy'yi aldattım. Napayım ama.


"Beni oku"

Mutluluğun "m" sini çizebildim gibi.