Yağmur her şeyi iyileştirir.

Şu Rome,Spartacus falan filan gibi dizileri neden o kadar da fazla sevmediğimi,onlarla çok da aynı kategoriye koymadığım Game of Thrones u izlerken anladım.Dönemin bembeyaz,süt misali kadınlarını çıplak görmekten ve sadece o işe yararlarmışcasına hunharca becerilmelerinden hazzetmediğim için.
Eh şimdi bana o dönemim başka gerekliliği,kadınlar için başka türlü çeşitli statüler mi varmış gibisinden eleştirilerle gelmeyin.Ben bunları,döneme bi anlamda! ayna tutsa bile,izlemekten hazzetmediğimi söylüyorum.
Romalıları evvel ezzel de sevmem zaten.
Sırpları da öyle.Hazır lafı açılmışken söyleyeyim dedim.Ya da söyleyeyim diye laf açtım,hah.

Bu arada, taa 28 kasım 2008 tarihli bi K dergimi okuyodum dün.Kıvrılmış bi sayfayı paylaşayım dedim azıcık.

Helen Keller-Parmaklarıyla konuşan kız başlıklı bi yazı dizisi.Hepsini paylaşmam olanaksız,okumanız gerekir illa ki.Fakat baştaki özeti alıntılayacak olursak;

"Helen Keller bebeklik çağında geçirdiği bir hastalık yüzünden kör,sağır ve dilsiz olur.Buna rağmen çok iyi bir eğitim görür (Bayan Sullivan'ın da eşsiz katkılarıyla) ve beş dil öğrenir.Moliére,Racine,Corneille,Musset,Sainte,Bouve,Goethe ve Schiller'i kendi dillerinden okur. Hayatımın Hikayesi ve Yaşadığım Dünya isimli kitaplarını yazar.Sosyalist Parti'ye üye olur.Sosyalizm hakkında kaleme aldığı makaleleri Karanlığın İçinden adını verdiği kitapta toplar.
Keller'ın hocası Bayan Sullivan'ı anlatan draması Mucize İşçi Broadway'de sahnelendikten sonra filme de uyarlanır.Helen Keller, "Helen Keller ve Hikayesi" belgeseliyle 1954'te Oscar kazanır.

Mark Twain,on dokuzuncu asrın en ilginç iki şahsiyetinin birinin Napolyon, diğerinin ise Helen Keller olduğunu söylüyor."

Bi asrın en ilginç şahsiyeti olmak ne güzel bişi lan.Helen Keller ve yaşadıklarını göz önüne alarak demiyorum bunu.Bu "sıfat" çok hoş.Bilmem kaçıncı asrın en ilginç 2.şahsiyeti.Çok iyi yani.Bence öyle.

Şimdi huzurlu pazarlar.

Önce bunu açın. Sonra aşağıdakini, oldu mu. Bak size ful faça ambiyans oluşturdum.Ehuheu.Ben sıkıldıkça böyle yaparım da.
Severim hepinizi.it smells like

Dur biraz,soluklan.