Fool's paradise

Şu ana kadar izlediğim en garip filmi sorsalar, Mulholland Drive derdim. Ve böylelikle de en'li bir cevabım olduğunu keşfederdim muhtemelen. Ama dün Synecdoche New York'u izledikten sonra, sıkı kapışırlar derim. Yani çok rahat zirveyi zorlar. Aslında bir yönden Holy Smoke'u da bu kategoride yarıştırabilirim. Ama sevmiştim ben o filmi. Garipten çok ilginç, değişik filan diyebilirim sanırım onun için.
Holy Smoke'a cnbc-e de denk gelmiştim bir gece. Ama ortalarına. Haliyle bir şey anlamamıştım. Sonra bir ara Burn'ü yağmalarken, onu da görmüştüm ve ben bu filmin yarısında kaldım demiştim, almıştım, tamamlamıştım. Öyle.
Gelelim meselemize. Mulholland Drive'ı izledikten sonra ki çok iyi hatırlıyorum bomboş bir gündü, demiştim ki; ah ulan bu güzel ve boş günümü bu filmle ziyan ettim. Ben hiç sevmemiştim. Anlamadığın için olmasın derseniz, haklı olabilirsiniz. Anladığım şeyleri daha bir fazla sevdiğim gerçek tabi.
Synecdoche New York öyle değildi en azından. Yani bitirdiğimde öyle düşünmedim.

Sanki bir şey daha diyecektim, unuttum iyi mi. Hep oluyor ha bu bana.
Gırgıriye olsa da izlesek.

Fizy listemden eski şarkılarımdan seçtim bugün. Bu arada albümleri hatta daha da indirgersek şarkıları oylayan, puanlayan imdb gibi bir platform olsa ya. Var mı yoksa? Var da bana mı söylemiyorsunuz. Kınama cezası. Öyle de bir ceza var evet.Şeker gibi bayram

Baran yıldızı