write here right now

Akşam haberlerinde Somalideki kıtlıktan söz ediliyordu.Tam yemek yiyodum.İnanın elimden gelse elimdeki ekmeği,yemeği ne bulursam koşarak götüresim geldi.O çocukları kucağıma oturtup gülümseyinceye kadar yedirmek.Sonra sarılmak.
Engeller,engelliler,kıtlık ve daha pek çok konudan bahsedilir medyada.Sosyal paylaşım sitelerinde.Bazıları o kadar egzajeredir ki inanın midem bulanır.Oturduğumuz yerden çok güzel süslü cümleler kurar ve fazlaca sinirleniriz.Sonra bu hareketimizi beğenen insanlar,kendimizi iyi hissettirir.'Sosyal sorumluluğumuzu' oracıkta tamamlarız.
Ne var ki,orda hala pek çok insanın kaburgaları sayılıyor.Burda 'sanatçı' olarak nitelendirilen,ellerine dokunmak için ayılıp bayıldığınız boş beleş insanlar,her yaz için 30-40 tane bikini satın alıp bodrum plajlarında malak gibi yatarken,ne var ki orda hala pek çok insanın kaburgaları sayılıyor.
Bu cümlelerin de sıkıcılığının farkındayım aslında.Çünkü bu konuda,normalde olduğunun tam aksine,çok konuşulmaması,vakit kaybetmeden harekete geçilmesi taraftarıyım.
Ne var ki,hala öğrenciyim.Ha,yapabilecek şeylerim yok mu doğrudan ya da dolaylı,elbette var.
O kadarıyla yetinilmiyor ama görüyorum.Orda insanlar hala aç.
Bunları yazarken bile gözlerim doluyo.Bu kez daha da fazla istedim gidip elimde avucumda ne varsa vermeyi.
Dünyada bi avuç insanız aslında.Ve kimsenin aç olmasına gerek yok.Birileri çok tok olmazsa eğer,hiç birimiz aç olmayız.Bi avuç insanız.

Bunlardan sonra biraz kafa dağıtmak amaçlı biraz da zaten aklımda olması sebebiyle bi film izledim.

Çok güzel kafam dağıldı HA! O kadar ki,balyoz yemiş gibi adeta.Çok saaooluuun yani.Sevgili kualam Burn e diyorum bunu.
Film için;izleyin derim.Bilindik senaryo,tahmin edilebilen sonlar vs. ama tüm çıplaklığıyla ortaya konulmuş.Evet,tüm çıplaklığıyla demişken,klişelerin hastasıyız as you know.
Duru bi oyunculuk.Farkındalık hissi.
Ben öyle bi farkına vardım ki;şöyle diyim,her ölüm erkenmiş ya,aynen öyle.Ne kadar zamanınızın kaldığını bilmenizin zerre önemi yok.Zira hep bi yetiştirememişlik hissiyle gidersiniz.Hep bi 'aslında şunu da yapabilirdim' diyerek.
O yüzden keyfinize bakın.Öyle bi bakın ki,yarın kaçıp gidicekmiş gibi.

Corroboree

Just in case