Sie!

Amy Winehouse ölmüş ya.Vay arkadaş..Ve bu haberi bana babam verdi.Londra'daki evinde ölü bulunmuş,sen bu kadını seviyodun galiba dedi.Açıkçası bu kısma baya güldüm.Babamın bunu söylerkenki ifadesizliğiyle,benim sevdiğimi söylerkenki yüz ifadesi arasındaki yedi farka yani.Bi de o an yine içime sokasım geldi keratayı.
Neyse asıl olaya gelirsek,sever idim evet.Ama eh,sonu belliydi.
Bazen ben,inanılmaz umursamaz olabiliyorum sanırım ya.Hani karşıdakini dehşete düşürecek kadar.
Bugün böyle umursamaz umursamaz otururken düşündüm de,bu yaz repliğim "ay ne güzel esti" sanırım.Hani hasretim ya,yaprak kımıldasa,ben heyecanla bunu diyorum.
Bi de Rock'n Coke görüntülerini izledim bugün.Ammaan rezillik be yavrucuklarım.Ben gitmedim ya,ondan.Sataşmasam olmaz.İzlerken de Skin'i gördüm.Sempatiğim ve aynı zamanda korkulu rüyam ehe.Tipi öyle yapıcak bişi yok.Ama sesini alır,uyurum.
Bu ara annem,Agatha Christie'ye feci sardırmış durumda.Ben de okucaktım kitabı.Okutmadı ya lan.Ben bitirdim yenisini hemen isterim,yarın değiştirelim dedi.Anne dedim bak bi gecede bitiremem bi gün daha bekle falan filan,yok.Gittik değiştirdik.Hem de benim kitapçımdan,hem de kıyakla ehe.Dedim sen beklemedin beni ama,gör bak ben neler yaptım sana.Kıyak dediğim,değiştirme parası almadı,o.Olsun,kıyak kıyaktır.Aa ne güzel oldu.Anlam şeysi.Bu hem "ödül ödüldür" gibi bi vurgulama anlamı veriyo.Hem de 'kıyak' dediğimiz olay,kıyaktır.Yani iyidir,hoştur gibi.Aa güzel oldu lan.Evet.
Şey,sanki bişi daha dicektim.Hah.
O kitapçım dediğim yerdeki kitapları,ordaki düzenleriyle beraber,2-3 sene sonra,belki daha da yakın,kendi evime taşımak istiyorum.
Bugün dönerken,bişi daha geldi aklıma.Ama onu yapınca göstericem direk.Öncesinde söylemicem.Böyle iki üç şey var kafamda.
Babam diyo ki;böyle dediğinde tamam diyorum demek ki çok sağlam ve kesin bişi düşünüyo,gene nelerle gelcek bakalım.
Ehe.Çok seviyorum onları.
Ha,bitirirken Amy'de bişi paylaşasım gelmedi.Neden bilmiyorum.Ama içimden gelmezse,yapamıyorum,napalım.Bu çoğu zaman güzel bişi bence.Mozart and the Whale

Bahçelere daldık