Hayvan

Benim en sevdiğim türk kadın müzisyen Nazan Öncel.Burda anlaşalım.Bilen bilir zaten.Bilenler bilmeyenlere anlatmasın.Ezber bozalım biraz.Hepsi benden öğrenecek.Bu arada farkında mısınız 'en'lerim çoğalıyo.'En'lerim çoğaldıkça ben de çoğalır mıyım? Bu soru bonustu,cevaplamak zorunda değildik eheh.
Dönelim Nazancığıma.Gelmiş bilmem kaç küsur yaşına (56lıydı di mi o),hatun hala yapıyor arkadaş.Hala iş var.Boşuna sevmiyorum.Ayrıca yaşlandıkça güzelleşen kadınlardan olduğunu düşünüyorum.Bi İzmirli olarak gençken pek de fevkalade değilmiş.Ama tarz sahibi.O zaman soruyorum kendime; güzel olmak mı,tarz sahibi olmak mı? Şimdi pek o kadar güzel olmayan her hatun için; "ama tarzım vaar" replikleri ardına saklandıklarına dair yanlış kanıları olanlara diyeceğim şudur ki; tabi ki tarz sahibi olmak.Bunu eciş bücüş biri olarak da söylemiyorum.Herkesin kendi güzelliği klişesinin hastasıyız.(Gülüşmeler.)
Çünkü tarz sahibi olmak,aynı zamanda akıl ve zevk göstergesi bi nevi.Bi kadın kendine has,kendine yakışan bi tarz oturtmuşsa;yakıştırıyorsa,zevk sahibidir bi defa.Bu tulumlar çok moda oldu mesela bu yaz.Ama ufak tefek ablalar da giyiyo onu mesela.Çünkü onlar fahri 'sıkı moda takipçisi'.Sırf bu işleri güçleri.Demiyo ki,moda da yakışıyo mu ki bana.Yakışmıyo lan.Hele de göt göbek yerindeyse olmuyo onlar size.Üzgünüm.İnce ve boylu hatunlara yakışıyo onlar. Ama ablam ısrar ediyo.Neden? Çünkü bi kalıba girmek istiyo.Aksine,bişeyin bokunu çıkarınca insanlar benim hepsini yakasım geliyo,hevesim kaçıyo.Daral geliyo bana.Öyle yani.Zevk sahibi olmak ayrı bi şey.
Bu arada Titanic falan yokmuş.Poseidon varmış.Babam yemiş beni.
Ayrıca bu 'günlük' tadındaki siteyi severek takip eden insanların,bana mail atarak bunu belirtmesi,kelimenin üç katı puan almak gibi.
Dünden önceki gün,laf fok balıklarından açıldı annemle.Laf laf,muhabbet sohbet falan derken,annemin bişileri anlatması,aklıma bişiler gelmesi,hoop gözlerim doldu.
Bu huyuma zaman zaman kafa atasım geliyo.Ben hiç tutamam ağlamam geldiğinde.Bilmiyorum neden.
Şimdi hepinize iyi geceler.Birini tanıdım,yalnızken yıldızlara bakmazmış.Biri kayarsa,yalnız başına görmemek için.Ya.Ben ve etrafımdakiler,hepimiz dev birer çılgınız.Bunun üzerine "ben de..." diye başlayan bi cümle kurdum tabi.Ama söylemicem.Okuyanlar varmış,baksanıza eheh.Kalimera

Jack!