Mood

Diye bi kafe açmayı isterdim.Müdavimi olan müşterilerim olsun ve her geldiklerinde kafem,onların o günkü ruh haline bürünsün.Orayı,nasıllarsa öyle görsünler.Falan filan işte.Bu şeyden aklıma geldi,mimlenmişim de.Konuyu sevdim.Şöyle:
Şuan kendi ruh halinizi anlatan, bir ezginin melodisiyle yada bir şiirin satırlarıyla yada bir veciz sözle yadaaa bir resimle aktarınız..
Ben yoktum buralarda haftasonu.Kendime tatil verdim oh.Ve inanır mısınız,bu sefer GERÇEKTEN dönesim yoktu.Hani bilmiyorum,"devam et kaptan" diyesim geldi hep.Ama sonuç olarak,döndüm.Neyse.
Dolayısıyla ruh halim,pazartesi sendromunu da eklersek,bombok.Bu durumu daha iyi anlatabilmek için bi vecize falan düşünmedim bile.Net çünkü.Ama konu beni sardı.Böyle tırt bi cevabım varmış gibi gözükse de,laf lafı açar,aklınız şaşar.Özellikle ruh halimle alakalı söyleyecek zibilyon tane şeyim var.Azıcık bahsedeyim.
Kendime kendim katlanamıyorum bazen.Klişe,ama çok doğru.E hal böyle olunca başkalarının katlanamaması oldukça doğal.Bunun bissürü sebebi var.Öncelikle,bazen öyle çabuk değişiyorum ki,hani bi oyun vardı.'Değiştir' dedikçe öbürü şarkıyı değiştirirdi.Hep farklı şarkı falan.Hızlı olman lazım.Çabuk düşünmen lazım.Her an tetikte.Hah aynen öyle işte.Sinir bozucu.Bazen tıkanıyorum ben de.'Iım ııh ay of pöf' falan diyerek tekliyorum ve hoop son nokta.Kafam boş levha gibi oluyo bi anda.
Son zamanlarda yaptığım çıkarım,çok fazla soru işaretli cümle kurmam,aynı anda alakasızca fazlaca şeyi düşünmem ve aslında bunu yapmak istememem bu ani boşalmaya yol açıyo kafamda.Ruhumda da bi sıkıntıya.Sonra işte sana,son derece kararsız değişken bi durum.
Balık burcu değişkendir ya hani,öyle yazar.Aslında hep ondan.Boğaların çok yemek yemesi de boğa olmalarından sırf.Yani tüm bu karmaşaya yıldızlar sebep oluyo ezelden beri.
De ve geç di mi.En kolayı olurdu.Ama değil işte.
Bu ruh halinin-değişken ruh halinden bahsediyorum- en büyük dezavantajı insan ilişkilerinde açığa çıkıyo.Hani bi süreden sonra ışığı bi oraya bi buraya hareket ettiren tiplerin kediye yaptığı eziyete benziyo.Ben söylemiyorum zaten bunu,kedi söyledi.
Araştırıcam bunu bi.İlla ki bi yerlerde yazar.Bu kızı da bıraksanız sabaha kadar yazar.
Ama geç olmuş.Daha anlaşılabilir olmayı hedefleyerek bi görsel (haha) ve bi şarkıyla kapatıyorum.

Brandma

Quartet