Evrensel gerçekler

Anne candır.Burayı iyi oturttuk di mi.Kesin çıkıcak bak bu kısım.Hele de moraliniz bozukken boom diye espriyi araya sıkıştırıp sizi ağlarken güldüren salyanızı sümüğünüze karıştıran bi tipse.Telefonda taklit yapıyosa falan tadından yenmiyo.Tam hani diyorum şu vardı ya şurda,hemen kapıyo ipucunu başlıyo şova.Bayılıyorum lan resmen! Dişçisi ortaokul arkadaşı annemin.Tevfik amca.Facebook sormuş bugün,aa bizim tüm ekibin var falan diye.Annem de facebook açmalıyım artık ben de diye beni arıyo.Seni yerler orda,yavaş dedim.En önce ben yerim yahu.
Baba ise canandır.E hemcinslerim bunu ezbere bilir zaten.İlk sevgilimiz ve evleneceğimiz adamdır aslında o.Küçükken bile tini mini kız çocuklarına gösterdiği şefkati kıskandığımızdır.Bi kaç gün önce yufka yüreklilikle ilgili bişi söyledi çok güldüm.Bolca.
Ankaralı marjinaller hep daha farklıdır.Onlar gerçekten farklı gelmiştir bana oldum olası.Ve Ankara'dan hep iyi gruplar çıkar.İstanbulla alakalı bi karşılaştırmaya gircek gibi bi izlenim verdim ama yok öyle bişi.İstanbullular dedim mi,demedim.Elmayla armudu ayıralım.Ankara'dır yani.(ehehe)
İrlandalı ve ingiliz gruplar her daim iyidir.Aman ne fena diyeni duymadım.Döverim! İlla ki bi tarafından tutulur.
Bisküviyle ayran içilmez! O ne lan.Konu damak zevkiyse tartışırım.Yapanı gördüm,olmasın bi daha.Yazıktır.
Ağladıktan sonra üşünür.Bu,en azından benim için,hem evrensel hem de acımasız bi gerçektir.
Canım Kardeşim filminde ağlanır.Ağlamayan büyük günaha girer.Sadece müziği duymanız bile yeterlidir aslında.
Üniversitede bile olsanız,hocanın elinin ufak bi temasıyla tahtada çıkan ses,sınıfta haddinden fazla uzun bi "ıyyyk" uğultusuna neden olur.Sessizce işimize devam etmeyi öğrenemedik.
"Kim o" sorusuna "ben" diye cevap veren bizdendir.Bu bi gerçek.
E özellikle saçınız tepeden alelade toplanmış bi halde,ev halinizi şapıdık terliklerle dışarı taşıdığınız zamanlarda,karşınızda bi basketbol takımının marş okuduğunu ya da mahallenin en yahşilerinin resmi geçit yaptığını hepimiz biliyoruz zaten.


Bahar yorgunu

Macera