hayat kısa,kuşlar uçuyor.

FOTOĞRAF

Durakta üç kişi
Adam kadın ve çocuk

Adamın elleri ceplerinde
Kadın çocuğun elini tutmuş

Adam hüzünlü
Hüzünlü şarkılar gibi hüzünlü

Kadın güzel
Güzel anılar gibi güzel

Çocuk
Güzel anılar gibi hüzünlü
Hüzünlü şarkılar gibi güzel

Şu hayatta,illa ki başkaları da vardır da,Cemal Süreya ile yağmurlu bi günde,evinde oturup sohbet etmek isterdim.Daha çok dinlemek isterdim aslında.Sigara içişini seyretmek isterdim falan.Bu kadar yaşanmışlıkları olan ve bunları anlatmanın şahane bi yolunu bulmuş olan bi adamı bi daha bulamam sanırım.Ankara'da ölmüş bu adam,sessiz sakin..Bunu bilmiyodum.Bi de "iki kalpli üvey ana" der ya Ankara için,artık daha bi benden.Bi doğum tarihi muamma ya,bi aralar bakmıştım bulamamıştım belki tekrar bakmanın vaktidir,zira burcunu merak ediyorum üstadın.

"Aşklar da bakım istiyor,öğrenemedin gitti." der,ne güzel der.
İmzasının enteresan bi hikayesi var bi de,ekşide yazar.Bi insanı bide ne zaman çok seversiniz biliyomusunuz,kendinize benzemesini umarken,kendinize benzeyen bi yönünü keşfettiğinizde.
Benim hayatımda yanlış anlaşılma çok kötü bişidir ve bunu er ya da geç düzeltmek isterim.Sevdiklerimle aramdaki problemleri falan ısrarla uzun uzadıya konuşarak çözmek isteyişim de bundan.Konuşmaktan,düşünmekten üşenmeyen insanlarız ne de olsa.Hah bu yüzden filmlerde kötü olaylara,ayrılıklara,kırgınlıklara sebep olan olayların bi şekilde açığa çıktığı,aslının anlaşıldığı sahnelerde inanılmaz sevinç duyarım.Ben de yani,O'nun gibi.Cemal Süreya gibi.Eminim böyle hisseden pek çok insan vardır ama,ben Cemal Süreya'nın şu sözlerini okuduğumda,onunla tanışmamış olmak bi kez daha üzmüştü beni.

“hayatımdaki temel duygu nedir bilir misiniz? yanlışlığın giderilmesi. filmlerde hep o anda ağlarım. diyelim oğlanla kız karşılaşır, birbirlerini iten trükler olur. birleşirler, bir yanlışlık yüzünden ayrılırlar, sonunda yanlışlık anlaşılır, birbirlerine koşarlar. orda ağlarım. yanlışlığın düzeltildiği anda ağlarım. her ilişkide, çevremdeki tüm ilişkilerde yanlışlığın giderilmesi önemlidir benim için. aşklarda, dostluklarda.”

Daha bissürü şey söylenir sana ama tüketmek istemiyorum,zaten nafile.
Velhasıl seviyorum seni adam.
Cocoon - Comets .mp3
Found at bee mp3 search engine

hayal ürünleri yürürlüğe girmiş,Afrika dahil.

Süper Babam