sosyal içerik.

Çocuk tacizlerini önlemek adına facebook üzerinden yapılan 'hareketleri' oldukça mantıksız ve gereksiz buluyorum.
Buna benzer bişi daha yapılmıştı;meme kanseriyle mücadele için.Tüm kızlar çantalarını(olmayadabilir,ne olduğunu tam hatırlamıyorum)nereye koyduklarını facebooklarına yazdıklarında meme kanseriyle mücadele etmiş olmadık.Evet.İtü sözlükten güzel bi alıntı dolaşıyo facebookta.Ben de böyle düşünenlerdenim.
En büyük sebebi ise,bişileri sürekli sembolik olarak yapıyo olmamız.Bazı konular üzerinden kişisel prim elde etmek amaçlı,sosyal konumumuzu sağlamlandırmaya çalışıyo olmamız.Gerçekte çocuk istismarı için ne kadar durup düşünürüz? Yakın çevremizde cereyan eden bi olaydan,izlediğimiz bi haberden etkilenmediğimiz sürece oturup üzerine konuşmaya gerek gördüğümüz bi konu mu? Profil fotoğraflarınızı değiştirmekle,en azından şuan bişiler yapıyoruz biz senden farklı olarak diyenlerinize bu yazıyı anlayana kadar tekrar ve tekrar okumalarını tavsiye edicem.Hatta yazıp duvarınıza asabilirsiniz de.
Burda,bu gibi durumlar için kendi sosyal sorumluluk projelerinizi hayata geçirmenizin zararından bahsetmiyorum.Sembolik bile olsa.Yaptığınızın samimiyetsizliğini inkar etmenizden bahsediyorum.Çünkü gerçek bu;oldukça samimiyetsiz ve bunu hepimiz biliyoruz.
Üzerinde durulan konular ciddi konular,hatırlatırım.Teşekkür etmenize gerek yok tabi.Sizler zaten 'en azından'-artık-bokunu çıkarmış olduğunuz bi sosyal paylaşım ağındaki profil fotoğraflarınızı değiştirerek bunu bizlere hatırlatmış oluyosunuz.Tabi.

Hadi lan.

Sığınağımız da hazırdır.Zaten her gün gözümüze gözümüze giren mevzuları bu şekilde hatırlatmanıza gerek yok.Bu sadece yaptığınızı manalandırmak üzere hazırlamış olduğunuz bi kılıf.Türkiye'de bu konuda ciddi icraat içinde olan kişilerden haberdar mısınız? Neler yapıyolar mesela.
Ben de,ne yazık ki,bu konuda ciddi anlamda bişiler üretemiyorum.Şu aşamada köklü çözümler elimden gelmiyo.Ama bahsettiğim konuya tamamen karşıyım.Bunun yerine bişiler okuyun bu konuda.Kimler neler yapıyo,nasıl yapıyo,nerden ne çıkar bi bakın,ne bileyim.
Ayrıca bunu yapmayı kimin akıl ettiğini,nerden çıkardığını,neden böyle bi yola başvurduğunu 'tam' olarak bilmeden bişileri yaptığımızın kanısındayım.Bu apayrı bi panel konusu zaten.
Netice de böyle önemli konulara duyulan rahatsızlığın sanal platformdan gösterilmesinin -hem kolay hem daha kısa sürede daha fazla kişiye ulaşması açısından- yararlılığının kesinlikle taraftarıyım.Ama bu şekilde değil.Böyle değil.

http://ciplakayakliduses.tumblr.com/

keşke ben iki şeker dediğimde aslında üçü kastettiğimi bilseydin.

balm