Portobello 22

*Hayal dünyasının vaat ettikleriyle gerçek yaşamın sundukları arasındaki gerilime,belirsizliğe dayanamayan insanlar yok mudur,vardır!

*Kimdi Yekta,bu altı yılda neden peşinden gitmeyi hiç düşünmedim,onu neden hayal dünyamın bir oyuncusu olarak tutup gerçek dünyanın amaçlarından biri haline getiremedim,neden bu gerilimle yaşamayı seçtim,bu yazdıklarımın ne kadarı yaşandı,ne kadarının yaşanmış olması hayaliyle geçirdim altı yılımı,aklımın hangi yetenekleriyle doldurdum o güne ait boşlukları? Bilmiyorum.

*Eskiden her insan hakkında hiçbir esasa dayanmadan,nasıl: "Bu beni anlamaz! " demişsem,bu sefer bu kadın için,gene hiçbir esasa dayanmadan,fakat o yanılmaz ilk hisse tabi olarak: "İşte bu beni anlar!" diyordum...
Kürk mantolu madonna


*Suç ortağı olduklarını belli etmemeye çalışan iki kanun kaçağının polis sorgusundaki bakışmasından,yıllarca başka sevgililere göz kırparak aşklarını dolaba saklamak zorunda kalmış olan iki eski arkadaşın romantik göz süzmelerine dönüyoruz.

*Kurmaca üstünden gerçekliği anlamaya çalışmak,genetik sürekliliğimizin önemli bir parçasıydı.

*Mutsuzluktan söz etmek istiyorum
Dikey ve yatay mutsuzluktan
Mükemmel mutsuzluğundan insan soyunun
Sevgim acıyor.

Turgut UYAR

Efendim bu güzide cümleler,alıntılar şuanda okumakta olduğum kitaptan bi öncekinden.Nefis,hepinize tavsiye ederim.Daha bissürü tadına doyulmayan cümleler yazılacak şeyler var da,ben okuyun derim..

Bir de baktım yoksun-Yekta KOPAN

Kalın sağlıcakla

portato

çekirdeksiz kabuksuz