portato

Yeni Türkü'nün Deryası söyleşiye geldiğinde bir keresinde,öncesinde biri piyano çalmış diğeri de söylemişti.O gün çalınan o şarkıyı bilinen bişi sanmıştım ben.Meğer sözüyle bestesiyle kendisine aitmiş çalanın.Çok güzel.Gerçekten.Yetenek böyle bişi.Kendilerine ait bi kaç şarkıyı daha dinledim canlı canlı dün,hatta Yann Tiersen'den de bişiler çaldı,bayıldım tabi tahmin edersiniz ki.Bazı yarışmalara,kısa filmlere falan yolluyolarmış şarkılarını sanırım.Böyle işte.
Ama bahsetmek istediğim şu ki -bunu hep merak ederim- size bi müzik dinletseler ve deseler ki istersen tekrar ve tekrar dinle ve sana hissettirdiğini yazıya dök;söz yaz yani.Yazılabilir arkadaş.Hani ben yaparım falan diye demiyorum ama yazılabilitesi var çünkü o an sana bişiler hissettirebilen bişi var ortada;müzik.
Fakat bu beste olayı,beni gerçekten çok heyecanlandırıyo.Beste yapan adamlar ayrı bi kafada bence.Düşünsenize;söz yok,bişi yok,müziği yaratıyo adam.Bu bazen öyle bi müzik oluyo ki,size onlarca duyguyu aynı anda hissettirebiliyo.
Bunu Derya beste yapmaktan bahsederken sorucaktım,fırsat olmamıştı,konu da dağılmıştı sonradan.Dün bahsettiğim kişiye sordum,o da hakkaten bak şimdi ben de düşündüm bi nası oluyo dedi.
Kafalarınız bambaşka,sanırım ondan.

Bi tek sen mi varsın?

Portobello 22