geveze

Sonunda prensesin uykusuna gittim dün.Aynı gece hazal tvde Sevinç Erbulak ve Çağlar Çorumlu'nun bi söyleşini izlemiş;filmin Genco Erkal'dan önce ve sonra olarak ikiye ayrıldığını söylemiş Sevinç Erbulak.
Doğru tespit.Her şeyden önce sadece sıfatı yetiyo zaten di mi,seviyoruz seni.Seni,jest ve mimiklerini,konuşurken hala gözlerinin fıldır fıldır dönmesini ve rakı içişini.

Filme gelince hayalkırıklığına uğramadım.Güzel bi film izlicem diye gitmiştim,öyle de oldu.Orta karar beklentilerim vardı film adına konuşursak o çıtayı aşmadı.İşin içinde Redd ve müziklerinin,Genco Erkal'ın oluşuydu zaten asıl olayım.

Yani şimdi sormak istiyorum;Redd'in 'sadece' bana şarkı söylemesi için uyumam mı gerekiyo?
Benim dileğim beni motorunun arkasına alıp bi boğaz turu attırması da olabilirdi gerçi,o ayrı.

Ama en büyük hayranlığım Mehmet Günsür'e.Adam yaa,ahaha.Bıçak sırtı diye bi dizi vardı ya,şu muhteşem üçlünün aynı anda bulunduğu,çok severdim.Neden acaba,bu soruyu çok sordum kendime,dedim yurdum dizilerinden farklı kılan nedir seni.Neyse,çok boku çıkan bi dizi değildi zaten,tadında bıraktılar.Tadı damağımızda kaldı!!

Bi ara tamamen tesadüfen Selim Demirdelen'in Leicasıyla çoğunluğu bıçak sırtının güzide ekibi olmak üzere bi kaç ünlü portrelerinden oluşan sergisine denk gelmiştik.Siyah beyaz..En önde Mehmet'in fotoğrafı vardı.Aman! Akıllara zarar.Serginin gerisine gitmekte epey gecikmiştik.O nası bi bakış adam,beni sinir etme..Cansu Dere'nin de çok sağlam bi fotoğrafı vardı buarada,fotoğrafların hepsi güzeldi hemen hemen.Ama işte semiramis gibi diyeyim "O var ya"..
İşte hayatımda böyle tesadüfler olsun,bayılıyorum arkadaş.

Buaralar bi kitap okuyorum ayrıca,orda bi öykü beni benden aldı.Niyeyse çok sevdim,adamın kadının yerine geçip ayrı ayrı üzüldüm,sevindim,heyecanlandım.Bi insan kendini,içindekileri,düşüncelerini bu kadar mı güzel anlatır.Bu kadar mı iyi bi gözlemci olur,sağlam tespitler yapar.Manyadım yani.Öyle cümleler var ki..Paylaşıcam ayrıntılı,bi bitireyim..
Hadi kalın sağlıcakla..

Bıçak sırtı-aşk

balm

uzak