eskici


Erol Evgin-ICIMDEKI FIRTINA video klip NOSTALJI

Efendim,Melih Kibar'a olan sempatimi annem bilir.Bi keresinde kendisi bi programa çıkmış ve ben o programı kaçırmıştım.Sonradan annem uzun uzun,aynen anlatmıştı da şu yukardaki şarkının yapılışıyla alakalı kısmı hiç unutmam.Melih Kibar İngiltere'deyken bi gece fırtına oluyo.Ama nası fırtına,melihçiğimin canı sıkılıyo sonra kendini en iyi ifade ediş biçimiyle bişiler çalmaya başlıyo piyanoda o psikolojiyle.Derken ortaya bişi çıkıyo,kaydediyo falan.Sonra da çiğdeme yolluyo,böyle böyle bi beste yaptım söz yaz diye.Neyse efendim o gece olanlardan,bestenin nasıl bi psikolojiyle yapıldığından haberdar olmayan çiğdemcim yazıyo sözleri gönderiyo melihe.Tabi melih sözleri okuyunca,şok.Uzun bi süre telefonda beklemiş sanırım çiğdemle konuşmak için hatırladığım kadarıyla.Olayı anlatınca da karşılıklı ağlamışlar..
Böyle şeyler var ya şu dünya üzerinde,oluyo yani cidden.Aradaki sevgiyi,bağı,telepatiyi görüyomusunuz yahu.
Gene bu şarkıyı dinliyodum da aklıma düştü.Annemle konuştuk hatta hey gidi diye.
Sonra aklıma bazı filmler geldi.Mesela "yaz bekarı" diye bi film vardır gülşen bubikoğluyla,tarık akanın,onun sonunda hep gözlerimiz dolar annemle.Hatta selçuk uralın güle güle şarkısı çalar,ah!
Ama en başından sonuna,istisnasız,en salya en sümük ağladığım eskilerden şey var sanırım; "canım kardeşim".Tarık akan,halit akçatepe falan..Ya o nası bi müzik arkadaş! Konu zaten yıkıcı,ezip geçici;oyunculuk desen şahane,bari müzikle pekiştirme.
Bi film daha vardı,"ben gamlı hazan" ın farklı versiyonu çalıyodu sonunda,kemal sunal'ın.İsmini hatırlayamadım şimdi.
"Aile şerefi"ni bilirsiniz.Ben ağladığım halde izledikçe annem kızardı bana.Annem hiç sevmez o filmi.
Hele "sevgili dayım"! Şahane bi film ya o.Biterim o filme.Döner döner izlerim.Her zaman bi dayım olmasını istemişimdir bi de,ondan.Ali cağaloğlu hele..Orda da her zamanki gibi şahaneydi adam.O adam hiç değişmiyo abi.Bakıyorum bakıyorum,sonraları dizide de oynamıştı,yok,karizma aynı karizma.Ses tonu falan,hoştur hoş.
"Gırgıriye" serilerini de izlerdik.Müjdat Gezen ya,diğer bi adamım! Esprilerini döndürürüz de arada aramızda annemle.Efruz çatalcı ahaha.Orda gülşen bubikoğlunun söylüyomuş gibi yaptığı bi şarkı var ya,"kaderimde hep güzeli aradım" diye,bayılırım ha ben,çaktırmayın.Seviyorum arkadaş,bazen feci arabeskim..
Ama yeşilçamda favori çiftim gülşen bubikoğluyla tarık akandır.Gülşenin koca koca gözleriyle bakışları,tarık akanın o bakışlara çapkın bakışlar ve hafifçe yandan gülüşle karşılık verişine her daim hastayım..
Böyle yani,bi anda geriye sardık.Ama iyi oldu bence,sizce?
Hadi kalın sağlıcakla..

promise

bono