Bana mutluluğun fotokopisini çekebilir misin?

Mutluluk nedir sizce sevgili webgünlükçüleri? Gerçekten merak ettiğim için soruyorum aslında ama asıl amacım kamuoyu yoklaması değil tabi.Ben bi iki şey söylicem bu gece.Bilemiyorum neden bu konuya bu saatte değindim ama sanırım bayan mary günışığının dediği gibi 'o' gün bugün olabilir.Bunlar mutlu olduğumuz son dakikalar,bu yazanlar da mutluluk üzerine son satırlar olabilir.Kanal türk'te biri saat 2 de kıyamet kopacak demiş.Napıcaz? Haha,bu konuya neden bu kadar takılırlar hiç anlamam.Küçükken sınıfta çok yanlış olmasa da doğru olmayan bişi yaptığınızda bazı açığınızı kollayanlar "hii,eyyvah söyliiceem" gibi sinir bozucu efektlerle,sinir bozucu konuşurlardı ya.Bunu ona benzetiyorum ben.Kıyaamet kopaacak.Tek amaç,kaygılandırmak suretiyle sinir bozmak,bundan prim yapmak falan.
Şimdi gerek varmıydı böyle bi şeye bu mutlu gecemde ha? Yolayım mı şimdi ben onu söyleyeni,koparayım mı kıyameti.Hahaha bak en çok ben korkmuşum ki,böylesine tepkiler veriyorum.
Neyse,konumuz bu değil.Konumuz mutluluk.Aslında çok geniş bi konu bu.Hele benim oldukça uzatabilitem var.
Mutluluk insanın kendisinden ve çevresinden memnun olmasıdır bana göre ve oldukça basit bi tanımdır.Böyle basit tanımlardan korkucaksınız ama.Matematikte de böyle kısa teoremler en başa bela olanlardır.İşte şu şudur der teorem,ee nesi var yahu bide teorem diye yazmışlar dersiniz.Uygulamaya gelince sıçarsınız afedersiniz.
Mutluluk konusunda böyle konuşup,uygulamada tutuşanlardan mıyım? O yüzden mi böyle konuşuyorum? Pek sayılmaz aslında.Her uygulamada istediğim performansı gösterememiş olabilirim tabi ama bu daha iyi olamayacağım anlamına gelmiyo.Di mi koç? Öyle öyle.
Mesela bu gece,böyle züptrik bazı şeylerden anlıcağımı anladım,hayvanlar gibi de mutluyum.Zaten ben imaları severim,sevdiğimi de ima ederim.Yihaa ne laf ettim yahu.
Anlıcanız bu konuda ortalara atılıp konuşucak ilk kişilerden olmasam da,bu size bağlı olan kavramlardan biri sanki.Uç durumlar dışında tabi.
Mesela bülent ortaçgil'in yağmur'unu dinlerken mutlu oluyorum.Aslında hüzünlü bi şarkı sayılabilir.Hüzünlü şarkıları dinlerken mutlu olmaya melankoli mi denmeli.Hayır,şık bi kelime diye seçmişlerdir belki.Siz mutluyum deyin,geçin.
Dünyanın herhangi bi yerinde,herhangi bi şekilde olabilicekken,şuan burdayım ve mutluyum.Hepsi bu.
Bu duyguyu çoğaltmak istiyorum müsadenizle şu şarkıyla,fotokopi makinesi bozukmuş,üzgünüm..
Benden sana gitsin Hazalimu,mikrofon senin;)real life fairytale

pocket