karanlıkta

Şu iki ucu boklu değnek durumlardan inanılmaz sıkıldım.Bu benim hayatımın büyük çoğunluğunu özetliyor.Aslında ben gerçekte sadece domates çorbasında kaşarın uzamasını seviyorum.Onun dışında uzayıp giden,belirsiz ve en sonunda boka saran durumlar çok canımı sıkıyor,çok.

Akşamüstü yağmur başladı burda.Böyle ağlamak ister ağlayamazsınız ya,hık mık eder,renkten renge girip nereye bakıcağınızı sapıtırsınız ya,öyle bi hava vardı.Renkten renge girdi,kızardı bozardı ama bi türlü ağlayamadı.
Camın önündeki papatyalar da kurudu.Hala güzeller diyebilirim ama.Yaşlandıkça güzelliğinden bir şey kaybetmeyen sadece bikaç kırışıkla yeni bi tat katan bir kadın düşünün,öyle.
Oha,daldan dala atlamak böyle bişey olsa gerek.Çünkü canım sıkkın sanırım ondan.Özge de yok bu gece.Bak ya,bi önceki entryda ne kadar da keyfiliydim oysa.Yok ama hep derim,sek mutluluk yaramaz bana.
Ben böyle bir insanım ya,çift karakterli derler o olsa gene iyi.Annemin neden bazen içinde kaç kişilik barındırıyorsun kimbilir demesini anlıyorum böyle zamanlarda.Tek bir çocuğu var hatunun ama binbir kişilik..

Şuanda tam da şuanda aklıma gelen bir anım var,mutlu oldum bak şimdi..
O ihtişamlı binaya geri dönelim yine(ki en güzel anılarım orda başlar benim,bazıları hala orda,sıkışıp kaldı.)
Böyle serin yağmurlu bir havaydı.Onu anlamadığım günlerdeydim yine.Ne zaman içine girebilirim diye düşünürdüm.Kendini hiç açmayacak sanırdım.Aslında o beni hiç anlamamış,ilk defa yanıldım.

sevilmeden sarılmadan darıldım ben sana
kayıp giden adımlarım bikaç gözyaşında
kör oldum ben aydınlıkta
kayboldum ben karanlıkta


Valla bi an hiç bırakmayacak gibi hissettim evet,ne yalan söyleyeyim.Her kadın bir gün mutlaka bu yanılgıya düşecektir..
Sonraki zamanlarım kendime kızmakla geçti evet.Anneannemi düşündüm yıllar sonra.Onun da bir balık olarak yaşadıklarını hep kendime benzetirim.Yolun başında yalnız değilseniz,sonunu da öyle görüyorsunuz ister istemez.İnsani bi şey.Derken sudan çıkmış balığa dönersiniz.İşte o andan sonra kısa bi kendine kızma faslı cart curt.Sanki değiştirebileceğin şeyler varmış gibi.Ben mesela değiştiremeyeceğim şeyler üzerine uzun uzadıya yorum yapmaktan nefret ederim.Öyle insanları da hayretlerle izler ama bişey demeden dinlerim,dinlerim ki rahatlasınlar..İrini atsınlar vücutlarından.
Balıklar iyi dinleyicidir evet.Balık burcuyum.Hastasıyım:) Neyse ne diyoduk,ha sonra elimde fotoğrafları kaldı.Fotoğrafı sevdiğim için ama.İlk zamanlar O'nun fotoğrafları olduğu için belki ama sonraları değil,artık değil.
Notlar düşerdik biz ruh ikizimle.Burn'den öğretici mektuplar vardı.Birinde go home yankee bile demiş ve ben de o gece gülebilmişim..
Oluyor ya,insan hayatta her şeye alışır biliyomusunuz.Bu kadar gerçek cümleler nadir hayatımda.Hadi laan ordan demediğim yani.
Bi gerçek daha var mesela,anısına daha saygı duyuyorum keratanın.An'lar önemlidir her daim benim için.
Bide bişeyi farkettim,buaralar etrafımda öyle insanlar var ki,gerçekten ihtiyaç duyduğum anda yine varlar.İnanması güç geliyor.Benim gibi kaybetme korkusu,kırıklıklarla körüklenmiş biri için inanılmaz.
Dün bunun için gözyaşı döküyordum kii tuttum.

Kim kırdı her okşamak isteğimde beni bu denli?

Biz gideriz finale ağzımızda jelibonla

my stuff